přeskočit na obsahpřeskočit na navigacipřeskočit na novinky

úvodní strana | rychlá poptávka | napište nám | mapa stránek | kontakty

 

 

Trysky Delavan

 

Delavan
Světová jednička na rozprašovací technologie

 

Jsme autorizovaným dovozcem značkových trysek DELAVAN k zabezpečení vysoce kvalitního spalování paliva hořáky Riello šetrného k životnímu prostředí.

Trysky DELAVAN jsou vyráběné ve shodě s normami EN a DIN.


 

O firmě Delavan

DELAVAN se specializuje na vývoj a výrobu součástek pro vysoce specializované účely.
Firmu DELAVAN založil v roce 1937 v Des Moines v Lowě pan Nelson Delavan. Jednou z prvních a nejrychleji se rozvíjejících řad produktů byl kompletní sortiment trysek pro olejové vytápěcí systémy. Dnes je DELAVAN považován za světového vůdce v oblasti olejových trysek. Začátkem padesátých let začal být DELAVAN aktivní rovněž v dalších oborech a vyvinul trysky a příbuzné produkty (např.: čerpadla) pro průmyslové a zemědělské účely.

Dnes je DELAVAN uznávanou autoritou ve světě rozprašovacích technologií a je světově znám jako přední firma ohledně analýzy rozprašování a nového vývoje. Výzkum a výroba vstřikovacích trysek pro proudové motory je jednou z aplikací, které vykazují vysoký stupeň specializace. Vysoká přesnost všech těchto součástek vyžaduje vysokou úroveň použité technologie a neustálé zdokonalování zařízení a procedur.

V průběhu let se DELAVAN stal odborníkem při vývoji a zavádění nových rozprašovacích technik. Na podporu těchto snah byla postaven a vývojová laboratoř, kde jsou instalovány ty nejmodernější technologie kapkové analýzy. Laser je jednou z pracovních technik, které by měli vyhovovat současným i budoucím nárokům v oboru rozprašovacích technologií.
Díky pokračování kladného vývoje a zajištění dalšího růstu DELAVANU se společnost v roce 1983 stala součástí organizace Coltec Industries, jež má sídlo v New Yorku a je aktivní v mnoha průmyslových oblastech.

Úspěch DELAVANU je výsledkem vyhovění požadavkům trhu výrobou vysoce kvalitních produktů a pozorností věnovanou budoucímu vývoji. Dobrou pověst, které se DELAVAN těší, si získal v průběhu let zajišťováním kvality a služeb pro svoje zákazníky.
 

Systém trysek ProTek

Zabraňuje problémům způsobeným špatným vypínáním hořáku, dohříváním a odkapáváním
Unikátní patentovaný systém ProTek zajišťuje podstatně nižší zamoření znečišťujícími látkami.
Systém z výroby zahrnuje instalovanou součástku s ventilem, která snižuje kouř a pach oleje při vypínacím cyklu tím, že zabraňuje odkapávání oleje z trysky. Redukce kouře rovněž napomáhá déle udržet účinnou funkci hořáku a prodloužit tak dobu mezi nutným čištěním. Instalace je velmi snadná a rychlá. Není třeba zvyšovat tlak příchodního čerpadla, neboť nedochází k žádnému poklesu tlaku. Též je výhodou, že trysky systému ProTek mají tentýž způsob rozprachu, úhel a průtok jako odpovídající trysky DELAVAN.

Výhody systému ProTek lze získat nejen pomocí kompletního továrního výrobku ale též pořízením samostatně prodávaným ventilem ProTek, kterým lze nahradit standardní filtr v trysce DELAVAN.
Použitím systému ProTek se výrazně sníží uhlovodíkové emise. Množství emitovaných uhlovodíků se obvykle zvyšuje při startu a odstavení hořáku. Po instalaci systému ProTek dojde k výraznému zlepšení. Míra tohoto zlepšení se může lišit dle použití a instalace.

Systém trysek DELAVAN ProTek byl důkladně testován. Při laboratorních testech byl simulován přibližně sedmiletý chod s cyklem „zapnout-vypnout“ bez jakýchkoliv závad. Bylo zaznamenáno celkem 107 000 cyklů. Po prvních 11 350 cyklech se tlak při startu zvýšil o cca 0,2 baru. Tlak při přerušení se zvýšil cca o 0,5 baru. Po tomto počátečním záběhovém procesu se oba tlaky měnily jen minimálně. Po uplynutí 107 000 cyklů byla zaznamenána jen velmi malá změna v průtoku tryskou. Další testy zahrnovaly též tlakové zkoušky až do 35 barů, stejně jako testy spalování a testy s rozličnými palivy (např. kresol, extra lehký tpný olej a těžší oleje). Podrobnější výsledky zkoušek jsou k dispozici u technických služeb firmy DELAVAN.
 

SNA - Trysky sifonového typu rozprašující vzduchem

Slouží k rozprašování extrémně jemných částeček při extrémně nízkém tlaku. Umožňují kvalitní spalování středních a těžkých olejů. Vytvářejí plný rozprachový kužel.
Jednoduché trysky pro použití s těžkým olejem.

Zkušenosti firmy DELAVAN z vysoce specializovaných oborů (např. letecký průmysl) dovolují rozšířit použitou technologii (metalurgický proces) rovněž na trysky z oblasti olejového vytápění, což značně zvyšuje životnost jednoduchých trysek při použití těžkých paliv.

 

Více informací a zajímavostí o tryskách DELAVAN naleznete v dokumentu, který je ke stažení zde
 

Zadanému výběru neodpovídá žádná položka v naší nabídce.

 

Přihlášení do obchodu

 

NOVINKY

V termínu 1. - 4. března 2016 se na Pražském výstavišti v Letňanech koná 21. mezinárodní odborný veletrh AQUA-THERM zaměřený na vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologickou techniku.

07 / 12 / 2015 více »

 

Úprava emisních limitů pro jednotlivé zdroje vyhláškou 415/2012 Sb.

03 / 11 / 2015 více »

 

Nové modelové řady plynových hořáků RIELLO.

27 / 09 / 2013 více »

 

Informace o průběhu a fotky z triatlonu LABE TRI CLUB 2013 Hradec Králové

21 / 06 / 2013 více »

 

Tradiční triatlon LABE TRI CLUB 2013 Hradec Králové - Stříbrný rybník

22 / 05 / 2013 více »

 
 

webdesign a SEO eStudio © 2007 - 2019 SEO a webdesign eStudio Hradec Králové